Cumartesi, 28 Kasım 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
TAVAS

TAVAS BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN İNAMLIK GÖKAY YÖRÜK ŞENLİKLERİNDE

Kendisi de yörük çocuğu olan ve yörük kültürünü iyi tanıyan Başkan İnamlık GÖKAY Şenlik alanındaki yüzlerce vatandaş tarafından alkışlandı

28914 Toplam Gösterim
TAVAS BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN İNAMLIK GÖKAY YÖRÜK ŞENLİKLERİNDE

 

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık , GÖKAY Yörük şenliklerinde zeybek ve efeler tarafından karşılandı. Kendisi de yörük çocuğu olan ve yörük kültürünü iyi tanıyan Başkan İnamlık GÖKAY Şenliklerine tam destek verdi.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık , GÖKAY Yörük şenliklerinde zeybek ve efeler tarafından karşılandı. Kendisi de yörük çocuğu olan ve yörük kültürünü iyi tanıyan Başkan İnamlık GÖKAY Şenlik alanındaki  yüzlerce vatandaş tarafından alkışlandı

Yörüklük geleneğimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için Tavas Belediyesi ile Gökay köy grubu, 23 Haziran Pazar günü geleneksel 23. Gökay Yörük Şenliklerini gerçekleştirdi.

Bu yıl  23.sü düzenlenen Gökay Yörük Şenliğine katılım yüksek oldu. Tavas Yahşiler mahallesi yakınlarında kurulu ormanlık alanda gerçekleşen şenliğe 10 binin üzerinde vatandaş katıldı.

 

O BİR YÖRÜK ÇOCUĞU

 

Çevrede bulunan yörük mahallelerinin ( GÖKAY= çevrede bulunan yörük köylerinin isimlerinin baş harflerinden oluşuyor) katılım gösterdiği şenliğe çevre ilçe ve Denizli merkezden de çok sayıda vatandaş katıldı.

 

GÖRKEMLİ GİRİŞ

Tavas Belediye başkanı Hüseyin İnamlık Yörük ve efeler arasında  şenlik alanına görkemli giriş yaptı. Vatandaşlar başkan İnamlık ve efelerin verdiği görüntü, çizdiği dik duruş ve tabloyu alkışlarla destek verdi.

Efeler, zeybekler ve Yörük yaşantısının iç içe geçmiş bir yaşam biçimi olduğunu belirten Başkan Hüseyin İnamlık “ Geçmişten aldığımız  emaneti, kültür ve yaşamı, gelecek nesillere gençlere aktarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Belediye olarak görevimiz sadece park bahçe ve imar değil. Sosyal yaşam ve gelenek göreneklerimizi yaşatmak da bizlerin görevi, GÖKAY Şenlikleri de bizim için önemli bir şenlik, önemli bir etkinlik. Kaybolmayan alışkanlık ve yaşam biçimi ile gelecek nesillere aktarılacak önemli bir mirastır dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE