Cumartesi, 18 Eylül 2021
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
TAVAS

TAVAS'A YAKIŞIR FUTBOL SAHASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırımıyla Tavas İlçe Futbol Sahası tepeden tırnağa yenilendi. FİFA Türkiye temsilciliği tarafından Kalite Standart Belgesi incelemesine alınan tesis Ocak ayında hizmete girecek.

7015 Toplam Gösterim
TAVAS'A YAKIŞIR FUTBOL SAHASI

 

​           

 

 

Denizli’nin gözde ilçelerinden Tavas, modern bir futbol sahasına kavuşmak üzere. Ocak 2020’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilk etap ihalesi yapılan 1100 seyirci kapasiteli Tavas İlçe Futbol Sahasında sona gelindi.

 

FİFA STANDARTLARINDA BİR TESİS

Baştan aşağı yenilenen tesisin zemini, doğal çimden FİFA Standartlarına uygun FİFA Quality belgeli sentetik zemin şeklinde dönüştürüldü. Sahanın akşam saatlerinde de kullanılması için stad ışıklandırmaları konumlandı. Aynı anda dört takımın yararlanabileceği soyunma odaları, wc ve duş alanları yeniden yapıldı. Taraftarların daha uygun şartlarda müsabakaları izleyebilmeleri için pvc seyirci koltukları monte edildi. Tribün üstleri çelik konstrüksiyon çatı örtüsüyle kapatıldı. Stada elektronik skorboard takıldı ve son olarak çevre düzenlemesiyle birlikte saha tel örgüleri baştan sona yenilendi.

 

İBANOĞLU “TAVAS’A YAKIŞIR BİR SAHA OLDU”

Stad çalışmalarını yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu proje mühendislerinden çalışmalarda ki son durum hakkında bilgi aldı. Gece gündüz yoğun çalışmaların ardından Tavas’a yakışır bir futbol sahasının ilçeye kazandırıldığını ifade eden İbanoğlu, ilk günden bu yana destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti. İbanoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yatırım politikaları doğrultusunda tüm ilçelerde spor tesisi yatırım çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

OCAK AYINDA HİZMETE GİRECEK

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında gerçekleşen reklam sözleşmesi ile Tavas’a kazandırılan ilçe futbol stadı 3.239.203 TL’ye maloldu. FİFA Türkiye temsilciliği tarafından Kalite Standart Belgesi incelemesine alınan tesisin Ocak ayında hizmete gireceği kaydedildi

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE