Cumartesi, 28 Kasım 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
BULDAN

Tekstil Merkezi Merter’de 4 bin metrekarelik alan Buldan Belediyesi’ne tahsis edildi

Buldan, Güngören’de tanıtılacak Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’i ziyaret etti

23302 Toplam Gösterim
Tekstil Merkezi Merter’de 4 bin metrekarelik alan Buldan Belediyesi’ne tahsis edildi


Buldan, Güngören’de tanıtılacak
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir’i ziyaret etti. İki belediye arasında kültür- sanat ve sosyal işler konusunda işbirliği yapılmasının önemine dikkat çekildiği ziyarette, Buldan’ın tanıtımı için düzenlenmesi planlanan “Buldan Günleri” için çalışma başlatıldı. Buldan ürünleri, tekstilin merkezi Merker’de 4 bin metrekarelik alanda teşhir edilecek.

Buldan Belediyesi, tanıtım atağı başlattı. Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, meclis üyesi Mustafa Mustak ve BULDAŞ Müdürü Uğur Bilgi ile birlikte Güngören Belediyesini ziyaret etti. İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi ve Sosyal İşler Müdürü Abdülkadir Altınhan ile görüşen Başkan Şevik, İki belediye arasında kültür- sanat ve sosyal işler konusunda işbirliği yapılmasının önemine dikkat çekti.
Buldan, Tekstilin Merkezi Merker’de tanıtılacak
Başkan Şevik, geçmiş yıllarda Osmanlı yemenicilerin iş alanı olan, bugün ise Merter Tekstil ve Konfeksiyon Sanayicilerine yataklık eden Güngören’de “Buldan Günleri” düzenlenmesi için başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Başkan Şevik, “İstanbullu tekstilcilerin bir araya toplandığı ve modanın merkezi olan Merker İş Merkezi’nde bize ayrılan 4 bin metrekarelik alanda ‘Buldan Tanıtım Günleri” düzenlemek istiyoruz. Buldan’ın dokumasını, tarihini ve kültürünü burada tanıtacağız” dedi.
Ayrıca, Güngören Belediyesi ile Buldan Belediyesi arasında “Kardeş Belediye” protokolünün imzalanması için de ön görüşmelerin gerçekleştirildiğini açıklayan Başkan Şevik, ağustos ayı meclis toplantısında konunun gündeme getirileceğini vurguladı. Meclis kararlarının ardından iki belediye arasında karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi, deneyim, bilgi alışverişi ve yardımlaşmanın sağlanması amacıyla işbirliği protokolü imzalanacak.
Şevik, Buldanlı iş adamlarını unutmadı
Başkan Şevik, iki gün süren İstanbul gezisinde, Buldanlı işadamlarını da ziyaret ederek gönüllerini aldı. Buldanlı işadamlarının büyük çoğunluğunun İstanbul'da ikamet ettiğini belirten Başkan Şevik, son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı Buldan ile bağları kopma noktasına gelen işadamları ile bağları yeniden güçlendirmek istediğini belirtti.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE